#06: Pravidlo 2 dní - Čo to je a prečo by si ho mal využiť?

Ako isto vieš, pravidelne si monitorujeme spokojnosť s jednotlivými sekciami. A Mesačnica bola vždy jednou z tých úspešnejších. Až kým ste nám nezačali spomínať, že jej účinok časom klesá.

Chápeme to. Máš svoj svet, svoje ciele a svoje problémy. Aj keď si si zvládol/la vyplniť mesačnú výzvu, prvotné nadšenie opadlo. Prišli problémy v práci, škole alebo vzťahu a výzva ti pomaly vyšumela z hlavy. Preskočil/a si jeden deň, potom druhý. Zrazu bol z toho týždeň a to už bolo príliš. Na konci mesiaca si si otočil/a stranu na Mesačnicu a povzdychol/la si si: "Ďalší mesiac to určite dám".

Poznáme to. A preto sme začali hľadať spôsob ako ti s Mesačnicou ešte viac pomôcť. A jeden sa nečakane ponúkol od môjho obľúbeného Youtubera Matta D'Avellu:

Pravidlo 2 dní. Vec, ktorú Matt považuje za hlavný dôvod, pre ktorý za 8 rokov nabral viac ako 20 kíl pravidelným cvičením. Je to tiež zvyk, ktorému vďačím za to, že som za posledných 6 mesiacov splnil každú jednu mesačnú mordovačku, na ktorú som sa dal. A keď to funguje Mattovi alebo mne, prečo by to nemohlo fungovať aj ostatným?

Takže o čo ide? O jednoduché pravidlo: Nedovoľ si preskočiť viac ako jeden deň.

Bez ohľadu na to, či sa snažíš do svojho života zaradiť studené sprchy, natrénovať na maratón alebo si vybudovať pravidelnú čitateľskú rutinu, dvojdňová výzva funguje.

Jej čaro spočíva v tom, že nevyžaduje perfekcionizmus. Žiadne série bez prerušenia alebo 30-dňové šprinty. Jednou z mojich obľúbených rád do života je: "Better done than perfect" a táto výzva ju krásne dopĺňa.

Dovolí ti vypustiť dni, kedy to jednoducho nejde, ale zároveň ti pomôže predsavzatie dodržať v 80-90% prípadov. (Technicky vzaté ti pre jej úspešné splnenie stačí výzvu splniť aj každý druhý deň. Ale kto chce takto podvádzať samého seba?).

Tak čo, dáš sa na to? Začni už od prvého dňa najbližšieho mesiaca.