Od 1. júla prvýkrát zvyšujeme ceny

Vždy sme si zakladali na tom, že Žurnál je prémiový diár, kde kvalita nejde na úkor kompromisov. Dodávateľov sme si poctivo vyberali, s viacerými z nich spolupracujeme od samého začiatku a prežili sme si s nimi príjemné aj ťažké chvíle. Ale to, čo sa deje tento rok, nemá obdoby.

Krátky exkurz k prvej verzii: Porovnanie s Moleskine

Cenu Žurnálov sme pri prvej verzii nastavovali trhovo podľa Moleskine. Sme predsa rovnaká kategória, podobáme sa minimalistickým designom a od začiatku sme chceli stavať Žurnál najmä na kvalitnej metóde, ktorá nás odlíši.

Moleskine sa totižto prezentuje ako kvalitný taliansky produkt, my máme dodávateľov papiera aj koženky z Talianska a mysleli sme si, že keď to výrobne vychádza im, bude to u nás podobné.

Ibaže Moleskine presunul výrobu do Číny. Kvalita ich produktov šla podľa užívateľských recenzií od desiatich k piatim. My sme aspoň získali nových zákazníkov.

Product markupy a podobné metriky sme vôbec neriešili. Veď sme menili svet a kto má myslieť na nudné excely, však?

Ďalšie verzie: Striedanie výrobcov a ustálenie nákladov

Kým sme našli výrobcu, ktorý bol ochotný s každou verziou posúvať hranice, prešli sme si kadečím. Nesplnené sľuby, trhajúce sa gumičky, kopa zbytočných starostí.

Jednotková cena za diár lietala od výrobe k výrobe aj o 50%, ale od ôsmej verzie sa to ustálilo na pre nás (a veríme, že aj pre teba) akceptovateľnej čiastke.

Nemusíme sa za ňu skrývať - u nás pri všetkých verziách vieš za čo platíš. Napríklad takto to vyzerá pri obľúbenom Polročníku:

Nie je to síce zlatá baňa (to vravím všetkým tým, ktorí by si chceli spraviť vlastný diár a chceli by ho spraviť kvalitne), ale premysleným objednávaním sme sa naučili využívať jednotkové úspory z rozsahu a vždy sme si pokryli aspoň náklady na výrobu a réžiu.

Dvanásta verzia: Nové časy

Ibaže doba sa mení. Vplyvom externých čiernych labutí vyrástli spotrebiteľské ceny o dvojciferné čísla a nám od začiatku roka narástli náklady na .. všetko.

Od začiatku roka nám zvýšenie cien oznámil dodávateľ papiera, výrobca, logistické centrum, dopravcovia, zväčšili sme tím a začali sme platiť preddavky na daň z príjmov.

Nemusíš byť génius, aby si videl, že takto to ďalej nejde. Už aj tak krehký business model sa otriasa v základoch a my máme dve možnosti - slepo pred tým zatvárať oči alebo zvýšiť ceny.

Čo to pre teba znamená?

Zatiaľ pristupujeme k zvýšeniu cien najpredávanejších produktov:

  • Všetky cvičebnice budú po novom stáť 12 eur,
  • Polročníky budú po novom stáť 19 eur,
  • Zápisníky budú stáť jednotne 19 eur,
  • Cena Ročníkov zostáva nezmenená na 25 eur.

Keďže ti chceme nechať čas na prípravu, ceny zdvihneme od 1. júla. Využi posledný júnový týždeň na nákup diárov, zápisníkov, cvičebníc a písacích potrieb na letné dovolenky.

Pomôžeš tým sebe a takisto aj nám. Drobní výrobcovia ako my to nemajú ľahké. Ďakujeme, že nás podporuješ 🙏