Výživový plán

Budeme sa opakovať, ale neoddeliteľnou súčasťou dlhodobých a udržateľných výsledkov je strava.

Preto je potrebné dbať na to, ako sa budeš stravovať.

Tu vytvárame priestor pre tvoj výživový plán. Môžeš sa inšpirovať plánom od Simony Kozerawski, no ďalšie voľné tabuľky sú pre teba.

Samozrejme, nemusíš jesť každý deň to isté. Zaraď do svojho jedálnička to, čo ti chutí.

Len takýmto spôsobom na ceste za zdravším ja vydržíš.

Základom je sledovanie príjmu a výdaju kalórií za deň. Koľko by si ich mal/a denne prijať? Pomôcť s výpočtom ti môže aj táto kalkulačka.

Odporúčame ti zostaviť si výživový plán pre dni, v ktorých budeš športovať a pre dni, počas ktorých bude tvoja fyzická aktivita nižšia. Tvoj energetický príjem by mal byť prispôsobený výdaju. Inými slovami, ak ťa čaká víkendový netflixový maratón s kamošmi, nepotrebuješ sa „prepchávať“.  

TIP: Ak je sledovanie kalórií pre teba španielska dedina, v úvode ti môžu pomôcť Kalorické tabuľky, ktoré ťa časom naučia mať jednotlivé porcie jedla takpovediac „v oku“. Pomôžu ti presne definovať, koľko kalórií prijímaš vo svojej strave.

Pokiaľ ide o počet prijatých kalórií, nezabudni, že aj mlieko v káve vie urobiť svoje – zvlášť, ak takúto kávu vypiješ trikrát denne. Nevraviac o grande latte kávach s príchuťami, tie sú už porovnateľné aj so zmrzlinou. Ak ignoruješ ich kalorické hodnoty, môžu sa stať jedným z dôvodov, ktoré budú spomaľovať tvoj progres.  

A keď sme už pri tekutinách - sú mimoriadne dôležité, preto dbaj na svoj pitný režim v podobe nesladených nápojov.