Ako „začať odznova“?

Máš chuť niekedy začať odznova? Stlačiť pomyselné Ctrl+Alt+Del a začať písať nový list papiera?

Podľa Katy Milkman, autorky knihy How to Change: The Science of Getting from Where You Are to Where You Want to Be, na to potrebuješ prekonať hneď niekoľko prekážok. 🚧

Najhlavnejšou je to, že potrebuješ začať. Katy v knihe tvrdí, že najlepšie je začať po tzv. fresh starte. Pre Matta D’Avellu, nášho obľúbeného Youtubera, je to napríklad sťahovanie medzi US a Austráliou, pre iných ľudí je to zmena práce alebo začiatok kalendárneho roka. 📆

Znamená to, že musíš čakať na veľké životné míľniky alebo sústrediť svoju energiu na novoročné predstavzatia?

Samozrejme, že nie. Fresh start si môžeš dopriať oveľa častejšie. Tí, ktorí používate Polročník, máte šancu na reštart 2x ročne, ale to teraz tiež nemáme na mysli.

Prečo by novým štartom nemohol byť pre teba každý začiatok mesiaca? 💡

Veď ak ideš podľa Žurnálu, čaká ťa práve po dnešnom dni Mesačnica, v ktorej si zhodnotíš svojich 6 životných oblastí. Bez ohľadu na to, či je to tvoja prvá, siedma alebo trinásta Mesačnica, šancu na nový štart máš úplne rovnakú.

Tak čo, postavíš sa svojim predsavzatiam v ústrety alebo zostanú len zbožným želaním z Polročnice či Ročnice? 💪

P.S.: Ak by si, podobne ako my, potreboval svoje ciele z úvodu Žurnálu preplánovať, stiahni si od nás novú Polročnicu či Ročnicu.

Jej template si zadarmo stiahni u nás na webe, vytlač si ju v rozlíšení, ktoré potrebuješ, vlep si ju do Žurnálu, vlož si ju do zadnej kapsy alebo si ju nalep tam, kde ju budeš mať na očiach.

Plánovanie nie je o tom slepo nasledovať všetko, čo si napíšeš. Ale o neustálych iteráciách a zisťovaní, čo z toho je pre teba naozaj dôležité.