Toto je naše nové ja

Naše logo

Nové logo je len textové, kde slová od seba nie sú oddelené medzerou, iba hrúbkou textu. Skladá sa z písiem The Font Book a Bold. Čierne logo dopĺňa nenápadná, ale dôležitá červená dvojbodka.

Logo sa dá používať aj v skrátenom tvare “the” + dvojbodka. Takto ho využívame hlavne ako endorsement na nášivke alebo v iných prípadoch, kde sa nevojde celá dĺžka loga. 

Naše písmo

Používame dva typy písma z rodiny Ocarina od Ondreja Jóba, ktoré je variáciou na Futuru a konštrukčne aj proporčne odkazuje na písma z okolia Bauhausu, takže je retro samo o sebe. K tomu máme vlastný The Font, ktorý vznikol zjednodušením Ocariny.

01

OCARINA SOFT

Prvé písmo používame na texty a nadpisy namiesto Metropolisu. V textoch sa používa hlavne varianta Book. V nadpisoch zase varianta Bold.

02

OCARINA ROUGH

Druhé písmo používame na nadpisy v knižných Poustroch namiesto Bizonu. Tam využívame variantu book.

03

THE FONT

Naše vlastné písmo vychádza z Ocariny a odlišuje sa hlavne v diakritike. Používame ho v knižných poustroch na letterpresse a pri výnimočných nadpisoch.

Product image

Naše farby

Oproti pôvodným farbám sme sa rozlúčili s tmavo šedou #484043 a béžovou #F4E8C1, nakoľko sme ich moc nevyužívali.

Novými sú naopak sivá #DBD7D2, ivory #FBF6F8 a červená #D23641. Prvé dve sme už hojne využívali v materiáloch pri tvorbe Žurnálu. Posledná je humorným odkazom na fail s červenou lacetkou pri šiestej verzii. A stala sa našou endorsement farbou.

Product image

Naše materiály

Pri výrobe Žurnálov aj Poustrov používame len papier od overených lokálnych dodávateľov s FSC certifikáciou. To znamená, že pri spracovaní žiadnej strany nebola zdevastovaná príroda. Na gramáži nešetríme a keby sme dali len na Ivana, ten by tam šmaril kľudne aj 300-vku :)

Pri Poustroch ideme ešte ďalej a používame papier s 80% podielom recyklovaných vlákien a buničinu bez elementárneho chlóru. Farba vraj nevyprchá aspoň 50 rokov, ale odskúšané to ešte nemáme...

Aj koženka, gumičky a lacetky sú samozrejme vegánske. Koženku vôli tomu musíme dovážať z Talianska, ale čo by pre sme pre prírodu nespravili. Z odpadu vyrábame držiaky na perá alebo versatilky. Je to síce makačka, ale čo by sme nespravili pre trošku upcyclingu :)

Podobne eko sú aj naše obalové materiály. Používame kraftový papier, kartónové krabice, vrecovinu alebo motúzovinu. Do konca roka 2021 sme sa zaviazali nepoužívať pri spracovaní ani doprave ani gram plastov. A pôjdeme ešte ďalej.. 

Product image

POKRAČUJ V ČÍTANÍ

Komunita

ZDIEĽAŠ V PODNIKANÍ ROVNAKÉ HODNOTY? 

Pridaj sa k našej misii: