Ako si upevniť Poustr na stenu?

Kúpil/a si si svoj prvý Poustr. A možno si k nemu pridal/a časom ďalší. Neskôr si si k nemu zadovážil/a pekný zákazkový rám na mieru. Či poriadny Rám priamo od nás. A rozmýšľaš ako ho čo najlepšie prichytiť. Prejde týždeň. Dva. A ty si sa k tomu stále nedostal/a. Poustre máš ešte stále v tubuse.... 

... 

Hlavu hore. Máme pre teba rýchly návod ako Poustre prichytiť na stenu na viacero rôznych spôsobov.  

1) Verzia Poustr bez rámu

Pre flákačov a tých, čo nemajú potrebu na Poustre riešiť rám a passpartu máme jednoduchý hack (Lebo, dnes už všetko musí byť označené ako hack, že áno?). 

V prvom prípade plne postačí, keď použiješ obojstrannú lepiacu pásku. Nastrihaj si štyri kúsky do rohov. Nalep ich na Poustr. Prilož na stenu. Hotovo. 

Poustr: Vysoké Tatry - poctivý slovenský plagát

V druhom prípade bude stačiť jednostranná washi páska s pekným motívom.  Nastrihaj si dva alebo štyri kúsky pásky. Prilož obrázok na stenu. Prilep pásku do rohov. A kochaj sa.

Výhodou týchto spôsobov je nepochybne ich rýchlosť. Nevýhodou fakt, že ti po odlepení zostanú na stene zvyšky farby, tapety alebo omietky. * 

* Pri washi páske je toto riziko menšie. Vraj by sa to stávať nemalo. Ale my máme iné skúsenosti. 

2) Verzia s rámom, ale bez vŕtania 

Máš rád Poustre pekne s rámom a passpartou, ale nechce sa ti vŕtať do steny? Polož si svoj Poustr na komodu. Alebo na menší stolík. A vedľa neho polož izbovú rastlinu. Má to niečo do seba, no nie? :) 

Poustr: Slovenský raj - poctivý slovenský plagát

3) Keď už ideš vŕtať... 

Keď už máš obraz zarámovaný a vieš, kde ho zavesíš, zamysli sa nad tým, na aký podklad ho budeš vešať. Nie všetko sa kamaráti so všetkým. 

  • na drevo ti postačí obyčajný klinec a kladivo. Vŕtanie je v tomto prípade zbytočné.

Na zvyšok budeš pravdepodobne používať hmoždinku. Pred jej umiestnením je potrebné vyvŕtať do steny otvor. A na to budeš potrebovať aspoň akumulátorovú vŕtačku s vhodným typom vrtáka podľa povrchu. A správnu hmoždinku. 

  • na betón alebo dierovanú tehlu ti postačí univerzálna (napr. S6),
  • na pórobetón treba použiť kovovú hmoždinku so spätnými zúbkami, ktoré sa v tvárnici zachytia,
  • na sadrokartón alebo umakart potrebuješ špeciálny typ, ktorý ti v nich bude držať.

V prípade, že sú v murive dutiny, ktoré treba vyplniť, musíš použiť ešte aj chemickú kotvu. Ide o dvojzložkový materiál na báze vinylesteru, ktoré sa aplikujú priamo do vyčistených predvŕtaných otvorov.  Poustr: poctivý slovenský plagát - Slovenský raj, Vysoké Tatry

Ak sa ti z toho všetkého zatočila hlava, nezúfaj. Najprv môžeš použiť aj obyčajné plastové háčiky za 1.50 eur. Stačí jeden úder kladivo a háčik udrží takmer každý obraz. 

A keď náhodou nie, stále môžeš skúsiť o 5 cm vedľa a nikto si tvoje chyby nevšimne :)

...

Ak ti náš návod pomohol, pošli nám fotku svojich Poustrov na ahoj@theprojekt.sk alebo ju hoď rovno na Instagram. Nezabudni nás označiť @made_by_the s #thepoustr.

Ďakujeme 🙌

Bonus: Inšpiruj sa inými Žurnálistami

Na záver sme si pripravili trošku inšpirácie od vás Žurnálistov. Opäť sa potvrdilo, že pri spôsoboch zavesenia Poustrov na stenu sa hranice nekladú.  

Poustr: poctivý slovenský plagát - Vysoké Tatry, Kriváň, Slovenský Raj, Veľká Fatra, OstráPoustr: poctivý slovenský plagát - Slovenský Raj, Veľká Fatra, OstráPoustr: poctivý slovenský plagát, Malá Fatra, Rozsutec, TerchováPoustr: poctivý slovenský plagát - Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Zelené Pleso, Malá Fatra, Pieniny, Veľká Fatra, Ostrá