#26: Ročnica: O krok bližšie k vytúženým cieľom

Po tom, čo si sa venoval/a svojej osobnosti, kariére či túžbam, je na rade stanovenie si ročného plánu. Na čo sa zameriaš najbližší rok, aby si sa priblížil/a svojej vízii? 

No pozor. Nemýľ si názov Ročnice s tým, že sa do nej pozrieš len raz za rok :) Je tu pre Teba prakticky neustále. Pomôže pri plánovaní priorít do najbližšieho týždňa či mesiaca. Rovnako ju môžeš využívať pri obhliadnutí sa za uplynulými dňami. Kvalitná Ročnica môže výrazne pomôcť aj v tom, aby si sa naučil/a hovoriť nie návrhom, ktoré nijak nekorešpondujú s tvojimi plánmi, cieľmi či hodnotami.

AKO VYPLNIŤ ROČNICU 

Prvá dvojstránka je skoro prázdna. To preto, aby si si tam mohol/la nakresliť čo najväčšiu myšlienkovú mapu. Znázorni si do nej ciele, ktoré chceš do konca roka stihnúť v jednotlivých kategóriách. No dávaj si pozor - malo by to byť vždy v súlade s Tvojimi hodnotami a azda aj túžbami, ktoré si si vyplnil/a pred touto dvojstránkou. Chceš ich predsa stihnúť, že? :)

Keď si myšlienkovú mapu rozpracuješ, určite si uvedomíš kopu vecí, na ktoré sa budeš chcieť zamerať. Ak by si sa však sústredil/a na všetky naraz, môže sa stať, že nedotiahneš ani jednu. Napriek rôznym názorom veríme, že multitasking nie je najlepšou cestou. Hrdinovia pracujú sústredene.

 

Na spodku strany si urči len jeden cieľ a urob všetko pre jeho dosiahnutie. Žurnál je predsa prostriedkom, ktorý chceš využiť na svoj osobnostný rast. Preto mu dovoľ pripomínať ti, na čom ti záleží a kam sa chceš dostať.

Týchto vybraných 6 cieľov vieš premietnuť nielen do rannej rutiny, ale tiež do mesačných a týždenných prehľadov a v priebehu roka sledovať svoj vlastný progres. Ak je napríklad prvotným cieľom zabehnúť 10 km, vieš si postupne pridávať úlohy týkajúce sa pravidelného tréningu, zlepšenej starostlivosti, sústredenia sa na správnu techniku, možno aj stretnutia s profesionálnym trénerom či investíciou do kvalitných tenisiek. V Žurnáli všetko so všetkým súvisí :)

Ako prepojiť ONLINE s OFFLINE plánovaním?

Keďže žijeme v digitálnej dobe, nikto z nás sa nevyhne online kalendárom. Meeting requesty v Outlooku, či pozvánka na Gmaily. Toto počúvate pravdepodobne aj vy celkom často. Je dôležité sa naučiť fungovať ako v digitále, tak aj v analógu.

Preto jednoduchšie ako vysvetliť kolegom, že tebe viac vyhovuje papierové plánovanie, bude v rámci Pondele vždy zladiť online kalendáre so Žurnálom. Napríklad Ivan prejde na Facebooku všetky pozvánky, narodeniny a akcie v okolí. Potom sa pozrie do Google kalendára a nakoniec ešte aj do Outlooku. Zapíše si akcie k jednotlivým dňom a ak sa objaví počas týždňa niečo nové, vždy si to do Žurnálu dopíše. Takto môžeš mať v Žurnáli 100% prehľad aj ty - a to vždy na týždeň dopredu.

 

Ako riešiš prepojenie online kalendárov s offline ty? Podeľ sa s nami o tipy a triky v našej skupine na facebooku s názvom Žurnálisti, kde aj my pridávame tipy, ako Žurnál využívať čo najefektívnejšie.